דבר המנהלת 

 

לפני שנתיים התחלתי את עבודתי ב"נופי השרון". 

כשהגעתי, מצאתי בית מיוחד במינו, בית לא גדול, מאוד משפחתי ואינטימי. בית שיש בו מארג של דיירים ותיקים וחדשים ישראלים ועולים חדשים, שביחד מרכיבים עושר תרבותי, מגוון דיעות, טעמים, מסורות, סיפורים והמון חכמת חיים, כזו שאי אפשר למצוא בסיפרי הלימוד. עשרות שנות חיים מופלאות, מעניינות, קשות ומאושרות המעטרות את שיגרת החיים בבית.

כמו כן למדתי אז, ואני מעריכה כל רגע גם היום, את הצוות המיוחד העומד לרשות הדיירים בבית. צוות המורכב מאנשי מקצועות שונים, אשר מתאפיינים ברמת שירותיות בלתי מתפשרת, באיכפתיות כלפי הדיירים, ברמת הקשבה והכלה מיוחדת אשר נפרשת כחוט השני בין כל בעלי התפקידים בבית, והופכת את "נופי השרון" לבית חם, משפחתי, אשר נותן מענה מקצועי ואנושי לדייריו.

אני מאמינה שהדיירים שלנו זקוקים לביטחון אישי ורפואי, למיגוון פעילויות ולחברה בקירבתם. יחד עם כל אלה, אני מאמינה גדולה בראיית הדייר כפרט, בהכרת אישיותו המיוחדת, בתשומת לב לצרכיו, לרצונותיו ולחלומותיו, בהקשבה לו ובהכלתו בימים טובים ובימים קשים יותר. 

אני מאמינה שהאמון שדיירינו נותנים בנו כאשר הם מגיעים לחיות ב"נופי השרון" מעניק לנו את האחריות לדאוג לשלומם ולרווחתם ולהיות עבורם גורם יציב, הקשוב לצרכיהם ולדעתם. 

אני מאמינה כי עלינו לספק להם את מיגוון הפעילויות האיכותיות, והייחודיות אשר יענו על צרכיה השונים של האוכלוסייה וכי עלינו להקשיב להמלצותיהם ולביקורתם כדי להמשיך להתחדש ולעניין.

אני מאמינה גדולה בקשר של בית לקהילה שחיה מסביבו ועל כן אנשי הצוות פעילים ביצירת קשרי עבודה עם בתי הספר באיזור, גני ילדים, וקהילות ייחודיות, אשר משאירות את דיירינו בקשר רצוף עם בני העיר בני כל הגילאים והופכות את הבית לסביבה חיה ותוססת. 

אני מאמינה שגם ואולי בייחוד בדיור מוגן המיועד לבני הגיל השלישי, יש להתקדם טכנולוגית, אני רואה כל יום איך טכנולוגיה חדשנית בתחומים שונים נילמדת ברצון ע"י הדיירים ומשפרת את היכולת שלהם בתחומים השונים: קשר עם המשפחה בסביבה הממוחשבת, פיתרונות טכנולוגיים המקלים על השמיעה והראייה, פיתרונות טכנולוגיים חדשניים ההופכים את אירועי התרבות לנגישים ומעניינים יותר והשמים הם הגבול. 

אני מאמינה כי צוות לומד ומתפתח הופך להיות צוות משמעותי יותר עבור הדייר, ואני משתדלת להעשיר את הצוות בתחומי ידע שונים על מנת שהידע שלנו יישאר רלוונטי וחדשני. 

לסיום, אני מאמינה גדולה באהבה. אהבת האדם, אהבת המיקצוע, אהבת הנתינה. אני שמחה שאני מגיעה בכל בוקר לבית דיור מוגן המיוחד בכמות האהבה השורה בו. 

 

לירון מרחב 

 

 

 

 

 

 

נופי השרון