החודשים האחרונים גרמו לנו להכיר בחשיבותה של קהילה, במיוחד עבור בני הגיל השלישי!

בוקר ה 7/10 הוא תאריך שיינצר בזיכרון הלאומי שלנו לנצח, מתקפת הטרור גרמה לנו להתמודד עם תחושות ורגשות שלא הכרנו החל מתדהמה ועד לאובדן אמון במערכת הצבאית והביטחונית שכאילו קרסה בתוך כמה שעות. אזרחי ישראל התעוררו לבוקר שונה מכל מה שחוו בעבר, בוקר של תדהמה ושל אובדן ביטחון אישי לאור התמונות שמסכי הטלוויזיה הקרינו לנו בשידור ישיר מהשטח. ברגעים כאלה אנו לומדים להכיר ולהתחבר ולדברים החשובים ביותר בחיים ואלה הם משפחה, חברה וקהילה.

 

ההתמודדות המאתגרת של בני הגיל השלישי

אחד מהאתגרים הגדולים שניצבים לפתחם של בני הגיל השלישי הוא השינוי שחל בשגרת ואורח החיים שלהם. פרישה ממקום העבודה מנתקת אותם באחת משייכות ותמיכה חברתית בעבודה, זאת לצד העובדה שלרוב הילדים אינם מתגוררים בסמוך אליהם וכך נוצרים לא מעט קשיים הן מבחינה נפשית והן מבחינה אישית וגופנית. מתקפת הטרור של חמאס העצימה את תחושת הבדידות של בני הגיל השלישי שנותרו ספונים בביתם, מחוברים למסכי הטלוויזיה וצרכו שעות מסך רבות של זוועות, חרדה ומתח. הבדידות והתמודדות עם המראות הקשים עשו את שלהם והגבירו את תחושת החרדה וחוסר הביטחון כאשר לא היה לצידם אף אחד שיכל לתמוך בהם.

 

חיי קהילה, הצורך החשוב ביותר עבור בני הגיל השלישי

קהילה וחיי חברה ממלאים תפקיד מרכזי בחייהם של אנשים בגיל השלישי ומספקת לא מעט יתרונות חברתיים, פיזיים ורגשיים. בני הגיל השלישי מתמודדים עם בדידות ובידוד חברתי במהלך היומיום, תחושות אשר עלולות להוביל לפגיעה בבריאות הפיזית והנפשית שלהם לכן לחיים בבית דיור מוגן, כדוגמת נופי השרון, יש חשיבות רבה בהיבט של יצירת אינטראקציות חברתיות המספקות לדיירים תמיכה ומפחיתות את תחושת הבדידות שאותה הם חווים ביומיום. יתרה מכך, פעילות חברתית משותפת ושיחות מאפשרים לבני הגיל השלישי להדחיק ולהילחם בדיכאון וחרדה.

 

דיור מוגן, מעטפת קהילתית וחברתית לבני הגיל השלישי

אחת הבעיות הגדולות בהתייחס לדיור מוגן היא התפיסה הרווחת בקרב הציבור על כך שמדובר בבתים שנועדו לטיפול סיעודי, האמת כה רחוקה מכך ולכן גם מונעת מלא מעט אנשים בגיל השלישי לשדרג את איכות החיים וליהנות מחוויית מגורים אמיתית. נופי השרון, דיור מוגן הממוקם בנתניה, מאפשר לדיירים בני הגיל השלישי להתגורר במקום בו הכל סובב סביבם. המיקום המנצח של המקום, מעל קניון עופר השרון, מציב את הדיירים במרכז העניינים במרחק ירידה של קומה במעלית לקניון או מרחק של חמש דקות הליכה לכל מה שחשוב כדוגמת קופות חולים, היכל תרבות, דואר, בנקים ועוד.

 

איזה צרכים באמת מספק דיור מוגן?

אנשים בגיל השלישי המתגוררים בגפם מתמודדים כפי שהבנו כבר עם חלל משמעותי במפגשים חברתיים ובחיי קהילה, מעבר לבית דיור מוגן מאפשר להם למלא את החלל וראשית לחיות ולהשתייך לקהילה חברתית הכוללת אנשים נוספים בני גילם. בדיור מוגן נופי השרון נהנים הדיירים ממעטפת של קהילה וחברה הכוללת לוח תרבות ופנאי עשיר, פעילויות ספורט החשובות במיוחד לבריאותם של הדיירים, הצגות, מופעים, טיולים, חוגים ועוד מלא הפתעות מפנקות אשר מתעדכנות בכל חודש. הדיירים במקום זוכים למעשה לפתרון לכל צורך אפשרי ונהנים מחיים לצד אנשים המתאימים להם מבחינת רקע, תרבות ותחומי עניין מה שמוביל להיווצרות של חברויות חדשות אך למעלה מזה לשיוך חברתי המספק לדיירים מעטפת תומכת וחמה שהייתה חסרה להם בתקופה בה התגוררו לבדם.

 

המסקנה: במיוחד כעת דיור מוגן הוא הפתרון הטוב ביותר לבני הגיל השלישי

בדידות, חרדה, אובדן ביטחון אישי, העדר פעילות ספורטיבית ועוד עלולים לפגוע בבריאות הנפשית והפיזית של בני הגיל השלישי וללא ספק פוגעים באיכות חייהם. דיור מוגן, כדוגמת דיור מוגן נופי השרון, מספקים מעטפת תומכת וטיפולית שמאפשרת לכל אחת ואחד מאיתנו לחיות את החיים במלואם במיוחד בגיל השלישי וזאת באמצעות קהילה, חברה, שרותי רפואה, ביטחון ועוד. "אנחנו מבינים את המשמעות של חיי בדידות בגיל השלישי, הצוות שלי ואני מאמינים כי זו השליחות שלנו בחיים ואנו מפעילים מערך פעילויות מסביב לשעון כך שכל דיירת ודייר חדשים שמצטרפים אלינו הופכים במהרה לחלק מקהילה" מסביר מיכאל לוי, מנכ"ל דיור מוגן נופי השרון. "המגוון הרחב של הפעילויות והחוגים בנופי השרון מאפשר לכל אחת ואחד להשתתף בדברים שאותם הם אוהבים, זאת מעבר לעובדה שאנו ממוקמים במרחק קומה אחת במעלית מקניון עופר השרון בו הדיירים יכולים ליהנות ולנצל את הזמן לישיבה במסעדה, בית קפה או לקניות עם בני המשפחה שמגיעים לבקר אותם" . אין ספק שדיור מוגן, כדוגמת נופי השרון, הוא הפתרון האמיתי שמספק את כל הצרכים ומאפשר לבני הגיל השלישי ליהנות מחוויית מגורים מלאה שמעניקה להם משמעות וסיבה להתעורר בכל בוקר מחדש ליום מלא בחוויות.

קבלו הצצה...

 בס"ד

הצטרפו לעולם של תרבות ,
טיולים ,הופעות,
והטבות מיוחדות לחברי מועדן
״נופי השרון״

חוויה בנופי השרון

ראש השנה

שבועות

מעוניינים בפרטים ?

נופי השרון לוגו חדש

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם