דיור מוגן מחירים 2023 - כמה עולה דיור מוגן?

צמד המילים "דיור מוגן" עולה בשלב מסוים בחיים, כאשר מגיעים לגיל השלישי יחד עם מושגים נוספים כמו בית אבות או בית לטיפול סיעודי. במאמר הבא נדייק ונסביר מהו דיור מוגן? למי הוא מיועד? מהן העלויות לדיור מוגן? ואיך כל הנושא מוסדר על פי החוק בישראל.

מהו דיור מוגן ולמי הוא מיועד?

דיור מוגן הוא מתחם מגורים המיועד לבני הגיל השלישי וגיל הזהב שהינם עצמאיים באופן מלא או חלקי ושאינם זקוקים לשירותים סיעודיים, אלא יכולים לבצע את הפעולות היומיומיות שלהם בעצמם.

מתוקף ההגדרה הזו, נשאלת השאלה: אם האדם שהגיע לגיל השלישי הינו פעיל ועצמאי, למה הוא זקוק לדיור מוגן? לשאלה זו מספר תשובות הכוללות בתוכן מגוון רחב של שירותים הניתנים בתוך מתחם הדיור המוגן, אשר מעניקים לאדם את האפשרות להפיג את הבדידות והשעמום שמאפיינים פעמים רבות את הגיל הזה ולקבל שירות 24 שעות ביממה אשר דואג לכל הצרכים והדברים שקשה לבצע בגילים מבוגרים. 

בתוך הדיור המוגן נהנים הגרים בו ממקום מוגן בעל שמירה 24 שעות ביממה, צוות רפואי שנמצא במקום ומעניק שירותים במקרה הצורך ,מסעדת הבית, שירותי תחזוקה וניקיון חדרים, דירות מאובזרות נוחות, חברה של אנשים מאותו הגיל ואירועי תרבות ופנאי קהילתיים. יש מתחמי דיור מוגן שהמיקום שלהם מאוד נוח ונמצא ליד מרכזי קניות המאפשרים להנות גם מחוץ לדיור המוגן מבלי ללכת רחוק או לנסוע.

הדיור שלנו, נופי השרון, שוכן בכניסה לעיר נתניה ומחובר לקניון עופר השרון ורשת מכוני הכושר הולמס פלייס ובסמוך לרחוב הראשי של העיר שבסופו נמצא גם חוף הים. זהו דיור מוגן בוטיק המעניק מגורים איכותיים ונעימים, פעילויות פנאי מגוונות לאורך השבוע ושירותים נוספים הדואגים לכל הצרכים שאתם זקוקים להם.

כמה עולה דיור מוגן?

הדיור המוגן משווק בארץ כדיור אקסקלוסיבי – יוקרתי המאפשר למתגוררים בו לחיות חיי שפע ללא דאגות בגיל המבוגר. זהו דיור במתכונת פרטית, בניגוד לבתי אבות ששם ניתן לקבל מימון ממשלתי. בדיוק מהסיבות הללו, המחירים למגורים בדיור מוגן הינם גבוהים ואף גבוהים מאוד ומגיעים למיליוני שקלים. מכלול השירותים הניתנים בדיור מוגן יחד עם בתי המגורים המאובזרים ברמה גבוהה, מצדיקים את העלויות ומאפשרים את המענה הייחודי עבור המתגוררים בו. עם זאת, כדאי לדעת שמשנת 2012, נחקק "חוק הדיור המוגן" , אשר מסדיר את פעילותם של בתי הדיור באמצעות קבלת רישיון והתחייבות לסוגי שירותים הניתנים כחובה ושירותים נוספים בתשלום. התשלום לדיור המוגן מציע כיום מספר מסלולים והאדם שמעוניין להיות דייר, יכול לבחור באחד מהם.

מסלולים המוצעים ברוב המקומות

מסלול פיקדון – זהו מסלול שבו אתם תפקידו סכום כסף חד פעמי ממנו ינכו לכם אחוזים בעת השהות בדיור המוגן. במידה והחלטתם לעזוב או במקרה של פטירה, הסכום יחזור אליכם או אל יקיריכם. אל דמי הפיקדון מצטרפים גם דמי אחזקה חודשיים הכוללים את עלויות הדירה ולעיתים כוללים גם ארנונה, חשמל ועוד שירותים נוספים. מסלול הפיקדון לא מתאים לכל אחד בשל העלות הגבוהה של הפיקדון שיכולה להגיע לשני מיליון שקלים שלא לכולם יש באופן זמין.

מהו סכום הפיקדון על פי החוק?

החוק לא קובע סכום מדויק לפיקדון או עלות דיור מוגן, אך הוא כן קובע כי הסכום צריך להיקבע על פי בסיס הנתונים של הדיור המוגן הכולל את היוקרה של המקום, המיקום והיקף השירותים הניתנים. הסכומים נעים בין מאות אלפי שקלים לשני מיליון שקלים, ללא ריבית ובצמוד למדד המחירים לצרכן.

מסלול דמי כניסה – מסלול זה מציע דרך תשלום קצת אחרת. במסלול זה אתם תשלמו דמי כניסה באופן חד פעמי לפני כניסתכם לדירה. לרוב תשלום זה עומד על כ-80 אחוזים מהסכום הכללי והם עוברים לידיהם של בעלי הדיור המוגן שיכולים להשתמש בהם בשלוש עד ארבע השנים הראשונות. את הכסף שנותר, במידה ונותר, בעלי הדיור המוגן ישמרו בצד והוא יוחזר לכם או ליקירכם בהתאם למדד במידה ותעזבו או במצבי פטירה.

מסלול תשלום חודשי – זהו מסלול שבו תשלמו כמעין "דמי שכירות חודשיים" וצמודים למדד והם יקנו לכם את הזכות לגור במקום כל עוד הסכום משולם כל חודש. זהו מסלול בלי פיקדון ובלי דמי כניסה והוא כולל בתוכו גם את דמי האחזקה. מסלול זה מתאים למי שאין לו סכומי כסף גדולים בצד, אך כן יש לו סכום חודשי שהוא יכול להשקיע על המגורים במקום.

איך תדעו לבחור את המסלול הנכון עבורכם?

בחירת מסלול התשלום בדיור מוגן תלויה בעיקר ביכולת שלכם לשלם את הסכומים הנדרשים. זה ברור שדיור מוגן לא מתאים לכל אחד ומדובר בשירות פרטי לחלוטין שלא מסובסד בשום צורה, אך יש לבחור מבין המסלולים את הדרך שהכי טובה עבורכם לעמוד בתשלום. אם יש לכם סכום כסף גדול בצד, כדאי לכם לחשוב על מסלול הפיקדון או מסלול דמי כניסה וכך בזמן שהותכם יש לכם ראש שקט מבחינת תשלומים. אם זה לא המצב, כדאי לכם לחשוב על הנושא של תשלום חודשי או לחפש אלטרנטיבות יותר משתלמות, כמו אצלנו בנופי השרון.

האם קיים דיור מוגן במחיר שפוי?

רוב האנשים מכירים את בתי הדיור המוגן הגדולים והמפורסמים ששם העלויות הן גבוהות מאוד והמחירים אף מגיעים לסכומים אסטרונומיים. היכולת להחזיק מקום גדול מאוד עם המון דיירים מחייב אותם לקחת מחירים גבוהים כדי להחזיק את המקום, אך כדאי לדעת שיש גם דרך אחרת להנות מדיור מוגן נעים ונוח ועם כל הפעילויות, חיי הקהילה והשירותים השונים במחיר שפוי.

דיור מוגן כמו שלנו בנופי השרון, מציע בית יותר קטן מבחינת כמות הדיירים ועם כל השירותים שקיימים במקומות אחרים, רק במחירים הרבה יותר נמוכים. אצלנו תשלמו דמי ביטחון של כמה עשרות אלפי שקלים כתנאי כניסה, סכום שהוא נמוך בהרבה מהדרישה בענף זה ככספי פיקדון וסכום חודשי הכולל את האחזקה החודשית והשהייה בדירה.

מה מקבלים בנופי השרון תמורת התשלום?

נופי השרון הוא בית מאוד מיוחד בעל וותק של 27 שנים ובעלים חדשים אשר הביאו למקום "רוח" חדשה המקדמת ערכים של בית חם ונעים עבור השוהים בו. הבית מאפשר לכם להנות מתכנית פעילויות המתחדשת בכל שבוע, שירותי רפואה זמינים בכל יום עם הגעה של רופא\ה מספר פעמים בשבוע. אנו נמצאים במקום אסטרטגי מאוד, בתוך הקניון ובלב העיר נתניה. מי שגר אצלנו, נהנה מבילוי בקניון, מחוף ים מאוד קרוב, היכל תרבות שנמצא במרחק של חציית שני כבישים, שלל מסעדות וחנויות בירידה אל הרחוב. אחד היתרונות של נופי השרון, הוא העובדה כי הבית דובר את השפות צרפתית, אנגלית ועברית והוא יכול להתאים גם למי שמעוניין לשוחח בשפות אלו.

כמו כן, אנו מציעים מגוון סוגי דירות בניהן דירות סטודיו, דירות חדר שינה וסלון וגם דירות של שני חדרים וסלון . כל הדירות מאובזרות בפריטים חדשים ומתקדמים ומעוצבות ברמה גבוהה מאוד ונוחה. המגורים אצלנו מאפשרים לכם להנות מכל רגע במחירים משתלמים מאוד ביחס למקומות אחרים המציעים דיור מוגן.

מהם תנאי היציאה ממגורים בדיור המוגן?

החוק קובע כי אדם שמעוניין לסיים את התקשרותו עם המקום ולהפסיק את המגורים בדיור המוגן, צריך להודיע לבעלי המקום מראש. במידה ולא עברו שלושה חודשים מרגע הכניסה, יידע אותו אדם על סיום התקשרות כשבועיים לפני העזיבה. אם עברו שלושה חודשי שהות, יהיה עליו להודיע מראש שלושה חודשים לפני. אנו בנופי השרון פועלים על פי חוק זה.

איך מממנים דיור מוגן?

כמו שכבר ציינו קודם, דיור מוגן הוא דיור פרטי ללא סבסוד של המדינה. המגורים במקום הינם יוקרתיים מאוד ולכן כדאי לדעת אילו אפשרויות עומדות בפניכם מבחינת מימון.

מחיר דיור מוגן עשוי להיות מאוד גבוה, אך יש מספר אפשרויות שאנשים משתמשים בהן. יש אנשים שכספי הפנסיה מספיקים עבורם לתשלום חודשי, יש אנשים שמוכרים נכס קיים ואיתו משלמים את כספי הפיקדון. כמו כן, ניתן לבצע תהליך של משכנתא הפוכה בא הדייר מקבל הלוואה כנגד הבית הקיים שלו ובתום ההתקשרות או מצב של פטירה, הבית מחזיר את ההלוואה. מעבר לכך, יש אנשים שיש להם קצבה חודשית מביטוח לאומי מעבר לכספי הפנסיה והם מנצלים גם את הסכום הזה לצורך התשלום. (או להשכיר את הבית שברשותם ולעשות הכנסה נוספת אני בעצם רוצה שיבינו את היתרון במסלול החודשי שלא כובל אותם ולא מדרש מהם להוציא סכום כספי גדול)

קבלו הצצה...

חוויה בנופי השרון

ראש השנה

שבועות

מעוניינים בפרטים ?

נופי השרון לוגו חדש

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם